تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

رزرواسیون هتلهای تاپ

کارگزار تورهای آذربایجان

کلاسهای ارشد جهانگردی

پکیچ جغرافیا و صنعت توریسم

پکیچ ارشد مدیریت جهانگردی

سفر به سرزمین کوههای نمکی و غار اصحاب کهف و بازارهای نخجوان

اطلاعات توریستی آذربایجان

منطقه گردشگری آذربایجان
حوزه قفقاز جنوبی و منطقه شمال غرب
پایتخت جمهوری آذربایجان: شهر باکو
مرکز منطقه شمال غرب: شهر تبریز
پول رایج: مانات آذربایجان - تومان در شمالغرب
شهرها: اورمیه، اردبیل، زنجان، همدان، نخجوان و گنجه
bayram

اطلاعات عمومی

در 9 فوریه سال 1924 میلادی نخجوان به صورت جمهوری خودمختار تأسیس شد. این جمهوری دارای یک شهر مرکزی «نخجوان» و هشت بخش مرکزی «اردوباد، جلفا، بابک، شرور، شاهبوز،سدرك و كنگرلی» است. این جمهوری خودمختار درجنوب قفقاز و شمال رود ارس واقع شده و از شمال و مـشرق مــحدود بــه جــمهوری ارمنستان از جنوب محدود بــه ایران و از غرب محدود به ترکیه است. طول مرزهای این جمهوری با «جمهوری ارمنستان» 224 کیلومتر، « ایران» 163 کیلومتر و «جمهوری ترکیه» 12 کیلومتر است. مساحت این جمهوری خودمختار 5500 کیلومتر و شمار اهالی آن در سال 1983 میلادی بالغ بر 257400 نفر و در سال 2001 میلادی تقریباً بالغ بر 400 هزار نفر تخمین زده شده است.

سفر به نخجوان

برای سفر به نخجوان نیازی به ویزا وجود ندارد بعد از عبور از مرز٬ تاکسی و ماشین های مسافر کش منتظرند تا·شما را به نخجوان ببرند. فاصله نخجوان تا جلفا ۴۰ کیلومتر است و جاده ها خط کشی شده و کم دست انداز است شکل و شمایل ساختمانها و محیط شهری نخجوان شبیه سایر شهر های·جمهوری آذربایجان است فقط تمیزتر و خلوت تر است ظاهرا اینها روی توریست حساب ویژه ای باز کرده اند. اما بعلت بزرگی شهر و خلوت بودن شهر، امکانات توریستی و جذابیت های معمول گردشگری همانند مراکز خرید مدرن٬ هتل های مناسب٬ ساحل یا پارک آبی٬ شهر بازی و غیره٬ شهر نخجوان· به چشم نمی آید.

شما در این صفحه هستید: اطلاعات توریستی اطلاعات توریستی آذربایجان سفر به سرزمین کوههای نمکی و غار اصحاب کهف و بازارهای نخجوان