تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

رزرواسیون هتلهای تاپ

کارگزار تورهای آذربایجان

کلاسهای ارشد جهانگردی

پکیچ جغرافیا و صنعت توریسم

پکیچ ارشد مدیریت جهانگردی

کشور سوئیس پایتخت: برن پول رایج: فرانک سوئیس زبان رسمی: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانش

کشور: سوئیس

پایتخت: برن
وسعت: 41285 کیلومترمربع
جمیعت: 7866500 نفر
زبان رسمی: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانش
پول رایج: فرانک سوئیس
شهرهای مهم: ژنو، زوریخ، بازل، لوزان، لوسرن، سن گال
switzerland-1
اطلاعات عمومی

موقعیت:

سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. سوییس را با شکلات، پنیر، سیستم بانکداری، ساعت سازی و کوهستانهایش می‌شناسند.

جغرافیا:

سوئیس به‌ طور کلی به سه منطقه جغرافیایی تقسیم می‌شود: کوه‌های آلپ سوئیس، ناحیه «میتلاند» یا فلات سوئیس و کوه‌های ژورا در ناحیه شمال‌غربی و حوالی مرز فرانسه.

ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی

زبان:

۶۴٪ از این جمعیت زبان آلمانی زبان اولشان محسوب میگردد که این زبان در قسمتهای شمالی و مرکزی زبان اول است . ۱۹٪ زبان فرانسوی زبان اولشان است که اکثرا در غرب این کشور زندگی میکنند . ۸٪ به زبان ایتالیایی سخن میگویند که غالبا در جنوب سوئیس ساکن هستند و تنها حدود یک درصد از آنها به زبان رومانش صحبت میکنند که در قسمت جنوب شرقی این کشور هستند.

ادیان و مذاهب:

دین اکثر مردم این کشور مسیحیت است . ۴۳٪ از آنان کاتولیک ۳۵٪ آنها پروتستان و ۲٪ آنها ارتودوکس هستند . دین ۴٪ مردم نیز اسلام است . بقیه نیز پیرو سایر دینها و یا بدون دین هستند .درواقع اکثریت مردم سوئیس مسیحی هستند و اسلام دومین دین در این کشور است.

اقتصاد:

نظام اقتصادی سوئیس یكی از با ثبات ترین نظام های اقتصادی جهان است. سیاست های امنیت مالی دراز مدت و رموز بانكداری، سوئیس را تبدیل به مکان مطمئنی برای سرمایه گذاران كرده است. این سیاست روند اقتصادی ای بوجود آورده كه به طور روزافزون نیازمند جریان ثابت سرمایه گذاری بیگانگان است. به همین دلیل با اینکه سوئیس كشوری كوچك است و تخصص كاری بالایی دارد، تجارت، كلید معیشت اقتصادی سوئیس است.

كشور به واردات و صادرات نیز وابسته است. از طریق صادرات درآمد بدست می آورد و از طریق واردات محصولات و مواد اولیه. بخش های ماشین آلات، فلزات، الكترونیك و شیمیایی اش به دلیل دقت و كیفیت بسیار معروف است. نظام اقتصادی سوئیس نیمی از درآمدهای خود را از طریق صادرات صنایع بدست می آورد.

سوئیس تأسیسات جهانگردی بسیار پیشرفته ای دارد و همین امر همراه با خدمات و تجهیزات با کیفیت بالای جهانگردی باعث شده است كه بازار خوبی برای جهانگردی محسوب شود.

جاذبه های گردشگری:

ژنو و زوریخ جزو شهرهای گردشگر پذیر هستند. همچنین کوهستانهای این کشور میزبان گردشگرانی هستند که برای ورزشهای برفی به این کشور سفر میکنند . بلندترين قله‌ي سوئیس که پذیرای گردشگران است، دو فور اشپيترا (مونته روسا) با ارتفاع 4634 متر می باشد  و رودهای مهم آن  رودهاي راين، رون، آر، اين و تيچينو می باشند.

آب و هوا

وضیعت آب و هوایی:

ارتفاع و موقعيت، آب و هواي ملايم سويس را تعديل مي كند. اختلافات زيادي در دما و بارندگي بين مسافتهاي نسبتاً كوتاه هست؛ به عنوان مثال، آب و هواي كوهستاني سرد اطراف گردنه‌ي سنت گاتارد فقط 50 كيلومتر با آب و هواي مديترانه اي لوگونو فاصله دارد.

کد مخابراتی

کد تلفن: 0041

کد اینترنتی: ch.

شما در این صفحه هستید: اطلاعات توریستی معرفی کشورهای جهان کشور سوئیس پایتخت: برن پول رایج: فرانک سوئیس زبان رسمی: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانش