تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

رزرواسیون هتلهای تاپ

کارگزار تورهای آذربایجان

کلاسهای ارشد جهانگردی

پکیچ جغرافیا و صنعت توریسم

پکیچ ارشد مدیریت جهانگردی

کشور دانمارک پایتخت: کپنهاگ پول رایج: کرون زبان رسمی: دانمارکی

کشور: دانمارک

پایتخت: کپنهاگ
وسعت: 43094 کیلومترمربع
جمیعت: 5564219 نفر
زبان رسمی: دانمارکی
پول رایج: کرون
شهرهای مهم: اوهوس، آلبورگ، اسبرگ، اودنسه
denmark-1
اطلاعات عمومی

موقعیت و جغرافیا:

پادشاهی دانمارک کشوری است در شمال اروپا. خاک اصلی دانمارک از یک شبه جزیره به نام ژوتلند و ۴۴۳ جزیره شکل گرفته است که از این میان، تنها ۷۶ جزیره مسکونی هستند. مهم‌ترین این جزایر شیلند ، فون و بورنهولم هستند. دانمارک از خاور به دریای بالتیک، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می‌شود. به دلیل شمار زیاد جزایر، دانمارک دارای خط طولانی ساحلی به درازای ۷٫۴۱۳ کیلومتر است .

ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی

فرهنگ:

بیشینه‌ی مردم دانمارک از نژاد اسکاندیناویایی‌ اند و با مردم سوئد و نروژ خویشاوندند. اسکاندیناویایی‌ها از تبار وایکینگ‌ها و شاخه‌ای از نژاد ژرمن هستند. ۸/۵٪ مردم مهاجرانی هستند که بیشتر از کشورهای جنوب آسیا و خاورمیانه به دانمارک آمده‌ اند.

ادیان و مذاهب:

۹۵٪ مردم پیرو کلیسای پروتستان لوتری (لوتران) هستند. کاتولیک‌ها، مسلمانان و یهودیان ٪۵ باقیمانده جمعیت دانمارک را تشکیل می‌دهند. بیشتر مسلمانان از کشورهای خاورمیانه به دانمارک کوچ کرده‌اند.

زبان:

زبان رسمی کشور، دانمارکی است که از خانواده زبانهای هندواروپایی، شاخه زبانهای ژرمنی بوده و با زبانهای سوئدی و نروژی زیرشاخه شمالی زبانهای ژرمن را می‌سازد.

اقتصاد:

دانمارك در سال‌هاي اخير به دليل رشد خصوصي‌سازي توسعه زيادي يافته است. البته افزايش صادرات و سرمايه‌گذاري نقش مهمي در اين توسعه اقتصادي ايفا كرده است. اين كشور منابع زيادي ندارد. با اين حال روزانه 342 هزار بشكه نفت توليد مي‌كند و 320 هزار بشكه آن را صادر مي‌كند و براي مصارف داخلي خود 164 هزار بشكه در روز نفت وارد مي‌كند. دانمارك از توليدكنندگان و صادر كنندگان بزرگ گوشت، كره، پنير و تخم‌مرغ در جهان است. ماشين‌آلات صنعتي، ماهي، دارو و مبلمان بخش ديگري از صادرات آن را تشكيل مي‌دهد.

آب و هوا

وضیعت آب و هوایی:

آب و هوای کشور دانمارک معتدل است و در نواحی دريای شمال در تمام فصل هاي سال، به خصوص تابستان و پائيز، باران می‌بارد.

کد مخابراتی

کد تلفن: 0045

کد اینترنتی: dk.

شما در این صفحه هستید: اطلاعات توریستی معرفی کشورهای جهان کشور دانمارک پایتخت: کپنهاگ پول رایج: کرون زبان رسمی: دانمارکی