تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

رزرواسیون هتلهای تاپ

کارگزار تورهای آذربایجان

کلاسهای ارشد جهانگردی

پکیچ جغرافیا و صنعت توریسم

پکیچ ارشد مدیریت جهانگردی

کشور عراق پایتخت: بغداد پول رایج: دینار زبان رسمی: عربی و کردی

کشور: عراق

پایتخت: بغداد
وسعت: 438317 کیلومترمربع
جمیعت: 30000000 نفر
زبان رسمی: عربی و کردی
پول رایج: دینار
شهرهای مهم: بصره، اربیل، موصل
iraq-1
اطلاعات عمومی

موقعیت:

عراق با نام رسمی جمهوری عراق کشوری در خاورمیانه و جنوب باختر آسیا است. این کشور از جنوب با عربستان سعودی و کویت، از باختر با اردن، سوریه و از خاور با ایران و از شمال با ترکیه همسایه‌است. عراق در جنوب، مرز آبی کوچکی با خلیج فارس دارد و دو رود مشهور دجله و فرات که منشأ تمدن‌های باستانی بین‌النهرین در طول تاریخ کهن این کشورند از شمال کشور به جنوب آن روان هستند و با پیوستن به رود کارون، اروندرود را تشکیل می‌دهند و به خلیج فارس می‌ریزند. کشور عراق را گهواره تمدن بشریت دانسته‌اند.

جغرافیا:

بخش بزرگ عراق صحرا است اما مناطق مابین دو رود دجله و فرات حاصلخیز است. قسمت‌های شمالی کشور به عمدتاً کوهستانی است و بلندترین قله آن، حاجی عمران، هم مرز با بلندیهای پیرانشهر ایران است. عراق مرز ساحلی کوچکی با خلیج فارس دارد.

ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی

فرهنگ:

عراق کشوری است با قومیت‌های گوناگون و ساکنان آن را عرب، کرد، ترکمن، آسوری، کلدانی، مندایی و صابئین و غیره تشکیل می‌دهند. کردها در نواحی شمال و شمال شرقی عراق که به کردستان عراق مشهور است زندگی می‌کنند و از لحاظ فرهنگی، زبانی و طرز پوشش با عرب‌ها متفاوتند.

ادیان و مذاهب:

حدود ۶۰ درصد مردم عراق شیعه، ۳۸ درصد سنی و ۲ درصد مسیحی و پیروان سایر ادیان هستند.

اقتصاد:

عراق یکی از بزرگترین کشورهای دارای منابع نفت می‌باشد.

جاذبه های گردشگری:

عراق محل زندگی و مرگ ۶ امام شیعه است و شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا زیارتگاه شیعیان جهان است.

آب و هوا

وضیعت آب و هوایی:

آب و هوای کشور عراق، به جز شمال (کردستان عراق)، عمدتاً صحرایی است با زمستان‌های خنک و گاه سرد و تابستانهای خشک و گرم و آفتابی. مناطق کوهستانی شمال اغلب از زمستانهای سرد با بارش برف و باران برخوردار است که گاهی موجب طغیان رودخانه‌ها می‌شود.

کد مخابراتی

کد تلفن: 00964

کد اینترنتی: iq.

شما در این صفحه هستید: اطلاعات توریستی معرفی کشورهای جهان کشور عراق پایتخت: بغداد پول رایج: دینار زبان رسمی: عربی و کردی