تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .

رزرواسیون هتلهای تاپ

کارگزار تورهای آذربایجان

کلاسهای ارشد جهانگردی

پکیچ جغرافیا و صنعت توریسم

پکیچ ارشد مدیریت جهانگردی

کشور عمان پایتخت: مسقط پول رایج: ریال زبان رسمی: عربی

کشور: عمان

پایتخت: مسقط
وسعت: 500309 کیلومترمربع
جمیعت: 2577000 نفر
زبان رسمی: عربی
پول رایج: ریال
شهرهای مهم: صحار، صور، قلهات، دبا
oman-1
اطلاعات عمومی

موقعیت و جغرافیا:

سلطان نشین عمان کشوری پادشاهی است در شرق شبه جزیره عربستان که از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان محدود است. همچنین از جنوب با یمن  و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی همسایه است. قطعه کوچکی از عمان در قسمت جنوبی تنگه هرمز قرار دارد این قطعه از سرزمین اصلی جدا افتاده است.

کشور پادشاهی عمان دومین کشور بزرگ از نظر مساحت در شبه جزیره عربستان است. بیشتر خاکهای عمان کوهستانی است ودر اقصی جنوب جزیره عربستان واقع شده‌است. بلندترین قلهٔ این رشته‌کوه‌های بزرگ که از این مناطق عبور می‌کند کوه حجر نامیده می‌شود. در وسط این کوه جبل اخضر قرار دارد که ارتفاعش به ۳۰۷۵ متر می‌رسد. ارتفاعات این کوه رنگهای مختلفی دارد و به شکل مدرج است.

ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی

ادیان و مذاهب:

اکثر مردم سلطنت‌نشين عمان از پيروان مذهب اباضي که فرقه‌اى از خوارج نهروان و يکى از مذاهب هشت‌گانه اسلامى است، می باشند. درواقع دين رسمى اين کشور اسلام مى‌باشد ولى حکومت در دست اباضى‌ها است. همچنين حدود ۳۰% مردم عمان را نيز اهل سنت و ۲۳% را شيعيان (شيعيان اسماعيلى و اثنى‌عشري) تشکيل مى‌دهند. پيروان مذهب تسنن بيشتر در استان جنوبى ظفار و نيز بخش‌هائى در شمال کشور مستقر هستند. شيعيان نيز (لواتيا، بحارنه و عجمى‌ها) عمدتاً در مسقط و نيز شهرهاى استان ساحلى باطنه زندگى مى‌کنند.

اقثصاد:

درآمد دولت عمان از تولیدات صنعتی (مواد ساختماني، سيمان و ذوب مس)، کشاورزی، نفت، بهره گيري از ذخاير عظيم گاز و توسعه ي شبکه ي گاز رساني می باشد. کشور عمان روزانه حدود 850 هزار بشکه نفت صادر می کند و بخش عمده ای از درآمد دولت این کشور از صادرات این فرآورده تامین می شود.

جاذبه های گردشگری:

مسقط به عنوان يکي از شهرهاي مهم اين کشور و همچنين پايتخت آن به عنوان يک بندرگاه طبيعي در بخشي از خطوط ساحلي اين کشور موقعيت خود را تثبيت کرده است. بسياري از ساختمان‌هاي اين شهر متعلق به قرن 16 است، زماني که پرتغاليها بخشي از اين سرزمين را اشغال کرده بودند. قسمت قديمي شهر نيز هنوز با ديوارهاي قديمي که کاملا قصر سلطان را احاطه کرده‌اند محدود شده است. هرچند که بر اساس استانداردهاي امروزي مسقط شهر کوچکي است اما ترکيب خوبي از مدرنيته و سنت را به بازديدکنندگانش ارائه مي‌دهد. از ديگر شهرهاي مهم و ديدني اين کشور مي‌توان از "سلاله " نام برد، شهري که به سبب همجواري با دريا و کوهستان طبيعت بسيار زيبايي يافته و بسيار مورد توجه جهانگردان است. اين بندر قديمي از جهت داشتن بناهاي تاريخي و باستان‌شناسي نيز قابل توجه است. همچنين قبور ايوب و عمران پيامبر در اين شهر واقع است. در اين شهر علاوه بر لذت بردن از سواحل زيبا مي‌توان از بخش‌هاي کوهستاني آن نيز بهره برد. نکته قابل‌توجه در مورد کشور عمان اين است که به سبب وجود دو کوه نسبتا مرتفع در بخش‌هايي از اين کشور سرزمين‌هاي سرسبز و ارتفاعات پردرخت ديده مي‌شود.

آب و هوا

وضیعت آب و هوایی:

ميزان بارندگي در مناطق جنوبي (ظفار و صلاله) برخلاف مناطق مرکزي و شمالي، زياد است، و ظفار به علت شدت بارندگي ناشي از تأثير بادهاي باران آور موسمي اقيانوس هند، به کوهستاني سبز تبديل شده، و به اين نام نيز معروف گشته است. همچنین مسقط، پایتخت عمان، آب و هوایی گرم و استوایی دارد. 

کد مخابراتی

کد تلفن: 00968

کد اینترنتی: om.

شما در این صفحه هستید: اطلاعات توریستی معرفی کشورهای جهان کشور عمان پایتخت: مسقط پول رایج: ریال زبان رسمی: عربی